Bo u nas nie musisz jeździć na safari, u nas jesteś na safari cały czas…

Wyjątkowe safari w Afryce! Ktoś powie… Każdy tak mówi, gdy próbuje coś sprzedać. Uważamy, że Marloth Park graniczący przez płot z Narodowym Parkiem Krugera jest ewenementem na skalę światową. Skąd wiemy? Bo zwiedziliśmy większość kuli ziemskiej.

safari
Tak to właśnie wygląda. Po jednej stronie my w Marloth Parku, a po drugiej Narodowy Park Krugera…

Dlatego próbujemy pokazać Wam coś więcej niż tylko standardowe safari…

Tutaj dzikie zwierzęta żyją z ludźmi na jednym obszarze. Przez cały czas pobytu, w dzień i w nocy jesteś na safari.

Zwierzyna podchodzi pod dom bo jest ciekawa, przyzwyczajona do obecności ludzi. Być może w Polsce trudno to wyjaśnić, bo takie rezerwaty u nas nie istnieją. Są Parki Narodowe do których się wjeżdża i wyjeżdża. Tutaj żyjemy wewnątrz parku. Największym skarbem jaki ma Afryka jest wyjątkowa natura. Duża liczba zwierząt. Są widoczne i nie trzeba ich specjalnie szukać. W Polsce oglądanie dzikich zwierząt jest trudne. Chowają się po lasach. Tutaj są na każdym kroku.

Safari stało się popularne w XIXw. z potrzeby ekscytacji, przeżycia wyjątkowej egzotycznej przygody. Chęci zostania zdobywcą. Odkrywcą „czarnego lądu” i jego tajemnic. U nas znajdziesz to co człowiek zgubił kilkaset lat temu, a z czym żył zwyczajnie każdego dnia. Ludzie żyli w towarzystwie dzikich zwierząt, tak po prostu. To rozwój cywilizacji, rozbudowa skupisk ludzkich(miast) na coraz to większe, wyższe, bardziej rozległe itp. spowodowały, że człowiek odsunął się od zwierząt. Staramy się pokazać, że można wspólnie ze zwierzętami, bez przeszkadzania naturze mieszkać w miejscu takim jak nasz Marloth Park.

W wystroju wnętrz, staraliśmy się zachować charakter domu w buszu.

Właśnie po to aby nie przesadzić. Prostota i elegancja. Zostawić kwintesencję i wyjątkowy klimat. Mamy jednak wszystko co do życia potrzebne i co sprawi, że Wasz pobyt stanie się luksusowy. Pomysł był taki. Ma być busz, mają być dzikie zwierzęta, ale ma być też WI-FI, wygodna wanna i zmywarka…

Możesz brać relaksującą kąpiel. Są tu wszelkie udogodnienia…

Jako, że w gorącym klimacie większą część czasu spędzasz na zewnątrz. Nieodłącznym elementem są również tarasy, które zapewniają wygodę, cień i przewiew. Dom wyposażony jest oczywiście w moskitiery. Zdecydowanie dbamy o bezpieczeństwo. Do Państwa dyspozycji jest firma ochroniarska wraz z serwisem medycznym, gdyby zdążył się jakiś wypadek. Na terenie rezerwatu jest klinika medyczna. W domu znajdziecie wszystkie niezbędne numery telefonów.

W okolicy mamy z tuzin restauracji i pubów, w których możecie się spotkać z naszymi ludzkimi😉 sąsiadami…

A jak się Wam relaks znudzi, z przyjemnością zabierzemy Was na wyjątkowe safari naszym klasycznym Land Roverem serii 2 z 1960r.

Zapytacie dlaczego wyjątkowe? Bo nikt nie organizuje safari oryginalnym klasycznym Land Roverem, który jest legendą Afryki. Wszyscy obwożą ludzi odkrytymi safari busami. Nasza propozycja to przygoda. Dodatkowy luksus polega na tym, że nie jeździsz w dużej grupie. Jeżeli chcecie aby była to tylko Wasza rodzina i nikt więcej, my to zorganizujemy. Proponujemy co możesz zobaczyć, ale to Ty zdecydujesz co chcesz ostatecznie robić.

Pokażemy Ci to czego od safari oczekujesz. Afrykę prawdziwą… Jeżeli jednak życzysz sobie klasyczne safari, klasycznym safari minibusem, to pomożemy.

A co ja tak będę tylko siedział i oglądał? Może coś zwiedzimy?

Ależ oczywiście. Może być Johannesburg, Pretoria, Durban. Afrykańskie miasta i miasteczka, barwne targowiska, ale też muzeum apartheidu, czy „Kolebka Ludzkości”, miejsce skąd ludzkość się wywodzi. Zdecydowanie atrakcja dla każdego. Oglądasz wykopaliska gdzie znaleziono pierwszych ludzi i neandertalczyków. Jane Goodall Institute? 60 km od nas… Miejsce katastrofy lotniczej niczym z filmu szpiegowskiego proszę bardzo… Dla każdego coś innego.

Jako, że mieszkamy na granicy z Mozambikiem, proponujemy spędzenie czasu na dzikich, piaszczystych plażach, w towarzystwie wielorybów i delfinów. Jeśli brzmi to mało wiarygodnie zapraszamy również do obserwowania naszych profili na Facebooku i Instagramie. Tam pokazujemy jak wygląda życie w buszu na co dzień. Prezentujemy również materiały na żywo: https://web.facebook.com/zyciejakwafryce

Skaczące wieloryby to idealny dodatek do leżaka na mozambickich plażach…

Powiedzcie tylko co Was interesuje. My proponujemy tydzień w otoczeniu dzikich zwierząt w naszym domu…

Z Państwa wyjazdów możemy przygotować materiały filmowe i zdjęciowe, ale nie musimy. Być może bardziej zależy Wam na nie zmąconym wypoczynku i dyskrecji, bez digitalizacji Waszego urlopu. Osobiście nie mamy potrzeby chwalenia się w mediach społecznościowych, kto to u nas bywa.

Ile to kosztuje? Link do cennika samych apartamentów w całości tutaj: https://zyciejakwafryce.pl/odwiedz-nas/cennik/

Posiadamy również propozycję wyjazdów zorganizowanych.