Urlop, wakacje, wymarzony wypoczynek… Nie mam czasu go zorganizować samodzielnie, ale wyjazd z biura podróży jest drogiTravel Management to ciekawa alternatywa… Zorganizujemy Twoja podróż tak jak chcesz aby wyglądała. W ten sposób nie masz narzuconego programu wycieczek organizowanych przez biura podróży.

czyli czego Google nie wie? 

Mamy dwa bieguny „podróżników”. Początkujących i stare wygi.

Początkujący to ten co chce coś przeżyć ale (jeszcze) nie wie jak to zrobić.

I w swojej szlachetnej naiwności pyta.

Niestety często dostaje odpowiedź- sprawdź w Google, albo użyj lupki.

Ta odpowiedź jest świetna. Już tłumaczę.  Daje jasny sygnał początkującemu- nigdy, przenigdy, nie jedź nigdzie z tym który taki tekst Ci zafundował. 

Bo albo jest zarozumiałym bufonem przekonanym o swojej wyższości (bo już sam kilka razy gdzieś pojechał, albo słyszał kilka prelekcji), albo po prostu nie chce Ci pomóc.

Początkującemu jednak ta oczywistość przez myśl nie przejdzie (bo sam przyznał,  że zaczyna). Podkula ogon pod siebie i chowa się w kąciku żeby nikomu nie przeszkadzać. Googluje do znudzenia, kombinuje sam, przebija się przez strony reklam i sponsorowanych opinii.

I jedzie gdzieś tam, robi swoje błędy, osiąga swoje sukcesy i hartuje się w ogniu kolejnych doświadczeń. Sam lub z podobnymi mu. Jak nie lubi „fali” to nie gnębi potem tych, którzy wiedzą mniej od niego i dzieli się doświadczeniami.

I to jest droga którą przeszło wielu z nas.

Druga opcja to WYJAZDY ZORGANIZOWANE. Część z nas po prostu lubi jak „stare wygi” załatwią całą logistykę. Minusy – trzeba się wpasować w termin, pojedzie się z grupą nieznajomych, tanio nie będzie. Dyscyplina narzucona, a nie swój rytm… Ale żeby było jasne, jak organizator ogarnia temat to dostaje się dokładnie to za co się zapłaciło, wyjazd zgodnie z planem. Często lubią to ludzie z barierami językowymi albo obawiający się problemów (np. zdrowotnych) w razie Wu.

I do niedawna w zasadzie nie było innych opcji.

Jednak od kilku lat działają firmy Travel management (TM). Początkowo skierowane do korporacji ogarniały aspekty podróży biznesowych, stopniowo przenoszą się w obszar klientów indywidualnych.

urlop bez biura podróży

Co toto w zasadzie robi?

Odwraca sytuację.

➡️Pyta klienta – kiedy? gdzie? na jak długo? za ile? I w znaczeniu „czego się spodziewasz”? Masz jakieś ograniczenia (np zdrowie, dieta) ? Co umiesz? Czego nie umiesz? Czego się boisz? Co chcesz osiągnąć itd.

➡️W oparciu o te odpowiedzi przygotowuje zarys podróży, wg ustaleń dokonuje rezerwacji, pisze indywidualny przewodnik z miejscami wartymi uwagi,  czasami oferuje telefoniczne konsultacje.

➡️Opłaty? Oczywiście tak, jak za coś się pobiera opłatę to i odpowiedzialność idzie w parze. Są wersje ze stałą ceną albo doliczony procent do przejrzystych kalkulacji wg cen hoteli, samolotów itd.

➡️Przykładowe 100gbp pokrywa plan, kosztorys, sugestie rezerwacji i informacje praktyczne 2 tygodniowego wyjazdu dla dowolnej ilości uczestników.

➡️Jednak w zależności od potrzeb klienta dopasowanie podróży może wymagać wielogodzinnych przygotowań firmy TM. Wtedy cena jest oczywiście zindywidualizowana.

➡️Jednak klient, który kładzie nacisk na cenę często dostaje ofertę o której nawet nie myślał wcześniej, że jest możliwa. Albo znacznie wyższy standard. Albo większą wygodę…

➡️Czym to się różni od Google? Przede wszystkim tym, ze plan oparty jest o ocenę firmy TM, a nie reklamę dostawców usług. TM jest bez różnicy czy klient będzie w hotelu A czy B. TM zależy tylko na tym, żeby klient był zadowolony. Hotel X z pluskwami znany TM nie przebije się, natrętny kierowca zawsze zawożący pasażerów na pokaz lokalnego Termomixa (znamy wiele takich – wiozą do krawców, jubilerów, sprzedawców dywanów, bazarów czy na zachód słońca) i tracący wiele godzin z cennego urlopu, nie ma szans itd… No i z samej businesowej logistyki… TM zawsze wysłucha klienta, podpowie, będzie się starać o jego zadowolenie. Bo zadowolony klient następny raz będzie zaczynać od TM i kolejnych podeśle…

➡️Gdzie? I to jest piękne. TM zorganizuje wyjazd wszędzie. Zostawi też nutkę przygody bo na końcu jedziesz samemu.

➡️Zawsze samemu? No nie zawsze, Jak Klient sobie tego zażyczy to przedstawiciel TM będzie mu towarzyszyć, nawet stale. To oczywiście wiąże się z dodatkowymi opłatami, ale co kto lubi.

➡️Czyli, jak jeszcze się nie czujesz na siłach zorganizować wszystkiego samemu skorzystaj (albo przynajmniej rozważ) TM.

➡️Czy sztuczna inteligencja zastąpi TM? To wymarzony dla niej obszar, tylko czy giganci turystyczni nie okiełznają jej w ten sposób żeby tylko ich usługi proponowała? To już czas pokaże …

Zorganizujemy Twoją podróż.

Napisz do nas Zapraszamy również do kontaktu przez WhatsUp: (0044)7930895157

urlop bez biura podróży
Karolina Graczynska, Grzegorz Wiszniowski. W tle nasz Land Rover serii 2 z 1960r., którym jeździmy w RPA. Zorganizujemy Twój wyjazd od A do Z…